Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATİŞ SÖZLEŞMESİ

13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı resmi gazetede yayınlanan ‘mesafeli sözleşmeler uygulama usul ve esasları hakkında yönetmelik’ gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI:            www.jetarac.com (WOSTRAVEL TURİZM TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.)

ADRES:           Yakacık çarşı mah. Tarihi ayazma cad. onur iş merkezi blok no: 2 İç kapı no: 66 Kartal / İstanbul / Türkiye

TELEFON:      +90 (850) 220 4 724

E-POSTA:        info@jetaraccom

ALICI:              Müşterilerin www.jetarac.com sitesinden hizmet talep ederken kullandıkları adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

WOSTRAVEL TURİZM TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. (jetarac.com) nin havalimanı transfer satış portalı olup YAKACIK VERGİ DAİRESİ MÜD . V.D 8140972024 vergi dairesi ve İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası 341645 sicil no kayıtlıdır.

Jet Araç sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Eğer sözleşme koşullarının da herhangi anlama eksikliği hissediyorsanız lütfen Müşteri hizmetleri departmanı ile irtibata geçiniz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 16 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alışveriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

KULLANILAN DİLLER

Jet Araç web sitesi Türkçe, İngilizce, Almanca, ve Rusça dillerinde maksimum düzeyde hizmet vermekte, bu hizmet sürecinde meydana gelebilecek anlaşmazlıklarda ve yanlış anlaşılmalarda Türkçe dili esas alınacaktır,

SÖZLEŞME KONUSU HİZMETLER

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, https://www.jetarac.com/ internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ALICI’ya yaptığı, yolcu taşıma bileti satışı ve ALICI’ya verdiği yolcu taşıma hizmeti ile ilgili usul ve esasların belirlenmesidir. Bu hususta 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) ve 27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri referans alınmıştır.

Söz konusu hizmetler, web sitesinin hizmetlerimiz (https://www.jetarac.com/TR/hizmet-bolgeleri) bölümünde belirtilmiş olup;

Havaalanı transferi, Otel transferi, Hastane klinik transferi, İş seyahati, Şehir turları, Şoförlü araç kiralama,

Konferans transferi ve benzeri hizmetlerinden oluşmaktadır. Online ödeme yöntemleri ile anlık olarak web sitesinden rezervasyon oluşturmak mümkündür.

a. Jet Araç satıcı ve alıcı arasında hizmet aracı konumunda olup bireysel ve grup müşterilerine hizmeti satın alan ve hizmeti sağlayan taraflar arasında aracıdır.

b. Bu satış sözleşmesi ile hizmeti satın alan alıcı, hizmet sağlayıcısı da satıcı konumunda olup ve sorumluluklar kabul etmiş sayılır.

c. Bu sözleşme ile hizmeti satın alan alıcı (internetten hizmet satın alan kullanıcı), Alıcı (Hizmeti fiilen sağlayan firma) arasında yapılan sözleşmedir ve taraflarca kabul etmiş sayılır. buradan doğacak hizmet anlaşmazlıklarında Jet Araç hiç bir sorumluluk kabul etmez.

d. Alıcı belirtilen sözleşme konusu hizmetin temel niteliklerini, satış fiyatını ve ödeme şekli ile hizmete ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

e. Jet Araç hizmet esnasında mücbir sebepler ve ulaşımı engelleyen hava ve doğal muhalefetleri, meydana gelen gecikmeler, kazalar, yaralanmalar, hastalıklar, hastane giderleri, bu sebepten dolayı oluşabilecek ilave hizmet ve ulaşım giderleri, maddi ve manevi kayıplar konularında sorumluluk kabul etmez,

f. Satıcı mücbir sebeplerden dolayı hizmeti sağlayamaz ise ALICI siparişin genel iptal kurallarına bakılmaksızın iptal edilmesini veya sözleşme konusu hizmetin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI ’nın siparişi belirtilen şartlara uygun olmak kaydıyla iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde ödemeyi gerçekleştirdiği hesabına defaten ödenir.

g. jetarac.com bu hizmeti sağlamak amacıyla hizmeti iş ortaklarıyla paylaşabilir. Belirtilen koşullarda başka bir firma veya sözleşmeli olarak hizmet aldığı 3. kişilere, kurum veya kuruluşlara yaptırabilir.

REZERVASYON KAYITLARINIZIN GİZLİLİĞİ

Rezervasyon yaptırıldığı zaman, alıcıya bir rezervasyon kodu (PNR) verilecektir. Bu rezervasyon kodunun her zaman gizli tutulması gereklidir. Alıcıya verilen rezervasyon kodu gizli tutulmadığı takdirde, başkaları tarafından rezervasyon bilgilerine ulaşabilir. Birden fazla kişiyle seyahat etmek üzere grup rezervasyonu yaptırıldığı takdirde aynı rezervasyon kodu gruptaki diğer kişilerin biletleri üzerinde de yer alacaktır. Şayet bu kişilerin kişisel rezervasyon bilgilerine ulaşmaları istenmiyorsa, ayrı bir rezervasyon yaptırma seçeneğini de dikkate alınabilir. Rezervasyon kodunun gizli tutulmamasından kaynaklanan her türlü sorumluluk alıcıya ait olup, 3. kişilerin rezervasyon koduna ulaşmasından dolayı WOSTRAVEL TURİZM TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (https://www.jetarac.com)’nin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

GENEL HÜKÜMLER

ALICI, (https://www.jetarac.com) adresi üzerinden (bundan sonra web sitesi olarak anılacaktır.) satın almış olduğu hizmetin sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için vermiş olduğu bilgilerin doğru olacağını kabul ve beyan eder.

Sözleşme konusu hizmetin gerçekleştirilebilmesi için hizmet ödemesinin web sitesindeki ödeme kanallarından yapılmış olması gerekmektedir. Hizmet bedelleri, seçimler yapıldıktan sonra otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Satın alınan hizmetin iptal edilebilmesi için SATICI, ödemesi yapılan hizmeti eksiksiz yerine getirilmesi ile sorumludur. SATICI, alkol ya da uyuşturucu etkisindeki veya şoför ve araç güvenliğini tehlikeye atan yolcuları taşımama hakkına sahiptir. Bu sebeple alınmayan yolcular, firmadan kesinlikle (iade dahil) hak talep edemez.

İşbu sözleşmedeki herhangi bir maddenin iptali, sözleşmedeki diğer maddeleri iptal edemez ya da sözleşmenin feshine neden olamaz.

Buluşma sırasında, hizmeti satın alan kişinin eşyalarının yüklenmesinden firma sorumlu değildir.

HİZMET SÜRESİ

a. jetarac.com hizmet sağlayıcılarının ulaşım ve transfer hizmetlerinin satışını yapmaktadır.

b. Bu Sözleşme ile Hizmetin sağlanmasından sonra ALICI ya ait kredi kartının ALICI’ nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini jetarac.com a ödememesi halinde, hizmetin teslim edilmiş olması kaydıyla ALICI jetarac.com hesabına Üç (3) gün içerisinde yeni bir ödeme yapmayı peşinen kabul eder.

c. Bu Jet Araç transfer voucher hizmet alımı esnasında servis sağlayıcısına gösterilmeli ve dönüş transfer için bilgiler kontrol edilmeli, yanlışlıklar var ise düzelttirilmesi, bu sorumluluk tamamen Alıcıya aittir. Dönüş saatinin belirtilmesi ne kadar sürede gidileceği ve dönüş buluşma saatinin belirtilmesi konularında tüm sorumluluk Alıcının sorumluluğundadır.

d. Tüm müşterilerimize bu sözleşmeyi dikkatlice okumalarını tavsiye ederiz.

ÖDEME PLANI

Jet Araç kredi kartı ödemelerinde gerekli SSL güvenlik sertifikaları ile maksimum düzeyde güvenli alışverişin yapılması konusunda alt yapı sunar, Buna rağmen kredi kartı ödemelerinde gerçekleşebilecek, kart hırsızlığı, ekstra para çekimleri, virüs ve pop-up yöntemleriyle kredi kartından fazla ödemelerinin alınması gibi kanunsuz yapılan işlemlerde sorumluluk kabul etmemektedir.

CAYMA HAKKI / DEĞİŞİKLİK VE İPTAL İŞLEMLERİ

Tüm değişiklikler ve iptaller e-mail veya faks yolu ile Jet Araç ofisine bildirilmelidir. İlk transfer hizmetinden 24 saat önce belirtilen iptallerde transfer ücretinin tamamı Alıcıya ödenir. İlk transfer hizmetine 24-12 saat arası kalan sürede belirtilen iptallerde belirtilen hizmet bedelinin %50 si geri ödenir. Transfer ve hizmet süresine 12 saat den az süre kalan iptallerde belirtilen hizmet bedelinden geri iade yapılmaz. Tüm değişiklik ve iptaller için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçiniz.

Tüm değişiklikler e-mail yolu ile [email protected] adresine bildirilmeli, değişiklikler belirtilen hizmet tarihinden 12 öncesine kadar yapılan değişiklikleri kapsar ve 12 saat öncesine kadar yapılan tarih, saat, buluşma saati, alınış saati, değişikliklerinde ekstra ücret talebi edilmez, 12 saat den az süre zarfında yapılan değişikliklerden hizmet sağlayıcısının müsaitliğine ve değişiklik yapılması gereken yapılabilirliğine göre ekstra ücret talep edilmektedir.

TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

a. Jet Araç hizmet sağlayıcısının ürününü sattığı için Jet Araç ürün kusurları konusunda sorumluluk kabul etmez ve muhatap değildir.

b. Jet Araç hizmet esnasında kayıp eşya, extra ücret ödemeleri, gecikme, kaza, yaralanma, mücbir sebeplerden dolayı uçağı kaçırma, geç alınış saatinde buluşma, extra hastane giderleri, konaklama giderleri, extra ulaşım giderleri konularında sorumluluk kabul etmez, bu konuda alıcı ve hizmet sağlayıcısı ve tarafların sigortaları sorumludur. Yine aynı şekilde Jet Araç çalışanları, yöneticileri, temsilcileri, bu durumlarda direk sorumlu değillerdir.

c. Alıcı transfer ve hizmet bilgilerini kendileri doldurmakla yükümlü ve tüm bu belirtilen buluşma saati, buluşma yeri, alınış saati (Havalimanlarında iç hat uçuşlar için en az 1 saat – dış hat için en az 2 saat önce bulunmaları şeklinde), transfer ve hizmet süresi, alınış yeri gibi konulardan doğacak gecikmelerde ve anlaşmazlıklarda Alıcı sorumlu olup bu durumlar için ekstra ücret, maddi ve manevi kayıp talep edemez, tüm bu bilgiler Alıcı tarafından doldurulup ve takibi hizmeti alan alıcı tarafından yapılır.

d. Hizmet sağlayıcıları buluşma saatinde ve yerinde bulunmayı önem gösterir ama bu asla garanti edilmez, bundan doğacak ekstra giderler, ödemeler, ekstra hizmet ve ulaşım giderleri kabul edilmez

e. Belirtilen hizmet için karşılamalarda havalimanında bekleme süresi iç hatlarda maksimum 45 dakika Dış hatlar da maksimum 60 dakika olarak sınırlandırılmıştır. Dönüş veya otelden-adresten alınış için belirtilen tarih ve saat den en fazla 15 dakika bekleme süresi vardır, bu andan itibaren alıcı hiçbir hak iddia edemez, para iadesi yapılmaz.

f. Transfer bilgilerinin doldurulması alıcı sorumluğunda olup, bu belirtilen bilgiler nedeni ile geç kalma, ilave hizmeti alamama, havayolu uçuşunu kaçırma, konularda sorumluluk alıcıya aittir.

g. Transfer ve hizmet bilgilerinin doldurulması alıcı tarafından olup, bu nedenden dolayı otel ve adresi bulunamaması ya da geç kalınması hizmet sağlayıcısının sorumluğunda da değildir. Bu nedenden dolayı oluşabilecek ekstra ulaşım, hizmet giderleri de Alıcı sorumluğundadır.

h. Hizmet sağlayıcısı belirtilen araç kategorisinde hizmet sağlar, ama asla bu garanti edilmez, bu neden dolayı hizmet sağlayıcısı araç tipi ve kategori değiştirme hakkını saklı tutar.

i. Hizmet buluşma noktasına havayolu ile gelen müşteriler için; havayolunun gecikmelerinin takibi hizmet sağlayıcısı sorumluluğundadır, ama bu 3 saat olarak sınırlıdır. 3 saat den fazla gecikmelerde Jet Araç ile iletişim kurulmalıdır. 3 saatten fazla beklemeler için ekstra ücret talep edilebilir. Alıcı tarafından kabul edilmediği durumda hizmet sağlanmaz.

j. Dönüş ve buluşma (Otel-adres-ev) saatinde ve yerinde Alıcı ile buluşma ve bekleme süresi 15 dakika ile sınırlıdır, bu süre zarfında gelmeyen alıcı hizmet hakkını kaybeder ve geri iade yapılmaz, bu durumlarda müşteri hizmetlerinin sizi ulaşamaması (cep telefonu) gibi nedenlerden dolayı sorumlu Alıcıdır.

Belirtilen hizmetler için kullanılacak tüm araçlar yasal sorumlulukları ve yetkileri yerine getirilmiş araçlar ile servis sağlanması hizmet sağlayıcısının sorumluluğundadır.

TAŞIMANIN REDDİ VE SINIRLANDIRILMASI

Satıcı; güvenlik nedenleriyle veya takdir yetkisini kullanarak aşağıdaki ve benzeri hallerde yolcu ve/veya yolcu Bagajını taşımayı reddedebilir:

a-Yolcu davranışı, yaşı veya akli veya fiziki durumu,

b-Satıcının özel yardımını gerektirmekteyse,

c-Rahatsızlığa ve diğer yolcuların itirazlarına neden olursa veya diğer kişilere veya mallara herhangi bir risk veya tehlike arz ediyorsa,

d-Yolcunun satıcının talimatlarına uymaması böyle bir reddi gerekli kılıyorsa,

e-Yolcu güvenlik kontrolünü reddetmişse,

f-Yolcuların sarhoşluk veren maddeler ve/veya uyuşturucu madde etkisi altında olması durumunda, diğer yolcuların ve seyrin güvenliğini ve konforunu etkileyecek halde biniş terminaline gelmeleri durumunda,

Taşınması reddedilen yolculara, satıcı tarafından bilet bedeli iade edilmeyecek ve herhangi bir surette tazminat ödenmeyecektir.

BAGAJ OLARAK KABUL EDİLMEYEN MADDELER:

a-Avcılık ve spor amaçları dışında kullanılan ateşli silahların ve mühimmatın bagaj olarak taşınması yasaktır. Avcılık ve spor amaçlı ateşli silahlar ve mühimmat taşıyıcı kurallarına uygun olduğu ölçüde kayıtlı bagaj olarak kabul edilebilir. Ateşli silahlar emniyeti kapalı mühimmatsız ve uygun şekilde paketlenmiş olmalıdır.

b-Satıcı; boyutu, şekli, ağırlığı ve niteliği nedeniyle herhangi bir nesneyi bagaj olarak taşımayı reddedebilir.

c-Normal ihtimamla güvenli taşımayı temin edecek şekilde çanta ve bavullara veya diğer uygun kaplara konulmadığı takdirde satıcı, bagajı taşımayı reddedebilir.

d-Yolcular ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.

e-Varış noktasında yolcular bagajların tamamı araçtan indirildikten sonra bagajlarını teslim alabilirler.

f-Uyuşturucu gibi yasak maddeler kesinlikle taşınmaz. Taşındığı tespit edilmesi halinde sorumluluk tamamen taşıyana aittir.

HAYVANLARIN TAŞINMASI

Geçerli aşı ve sağlık sertifikasına, giriş izinlerine ve Yunanistan tarafından istenen diğer belgeleri haiz olan köpek (Amerikan pitbull terrier, Amerikan staffordshire terrier, bull terrier, staffordshire bull terrier, japanese tosa, dogo argentino, doberman, rottweiler gibi tehlike arz eden köpekler hariç) ve kedi gibi hayvanlar satıcı ile önceden mutabık kalınmak şartıyla taşıma için kabul edilebilir.

 SÖZLEŞMEDE VE WEBSİTESİNDEKİ İÇERİK DEĞİŞİKLİĞİ.

Jet Araç belirtilen bu sözleşmedeki tüm maddeleri ile sitedeki fiyat ve bilgileri değişikliklerini yapmaya, kendinde saklı tutar ve istediği zaman bu değişiklikleri yapabilir, kullanıcılar bu değişiklikleri extra bildirim yapılmadan kabul etmiş sayılır.

Jet Araç sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata , ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Jet Araç bu sözleşmedeki şartları yasa dışı kanunsuz eylemlerde, kullanmayacağını kabul eder, kullanıcıda bu şartları web sitesini kullanarak veya hizmet satın alarak kabul etmiş sayılır, iş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile https//www.jetarac.com/ (WOSTRAVEL TURİZM TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ)’in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Internet sitemize üye olan ve alışveriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan Alıcı konumunda okumuş ve kabul etmiş sayılır!

Bu bilgiler aslı Türkçe olup, Türk hukukudur. Diğer dillere tercümeden kaynaklanan herhangi bir yanlış anlaşılma veya anlam değişikliği dikkate alınmayacaktır.

Yalnızca resmi dildeki orijinal metin doğru veriler olarak kalır